Złote zasady stylu industrialnego


Aranżacja wnętrza typu loft narodziła się w latach 50. w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj wraca do łask i cieszy się coraz większym powodzeniem. Szczególnie sprawdza się na obszernych przestrzeniach z wysokim stropem i dużymi oknami. Czym się charakteryzuje?Meble hotelowe

Styl industrialny ma przeobrazić wnętrze tak, aby przypominało wyglądem halę produkcyjną, fabrykę lub magazyn. Podstawową jego zasadą jest więc przestrzeń. W loftowym mieszkaniu nie ma podziału na pomieszczenia. Należy zrezygnować ze ścianek działowych, a kuchnia, salon, gabinet powinny tworzyć funkcjonalną całość. Duże, dzielone okna i wysokie sufity stanowią dodatkowy atut, ponieważ optycznie powiększają wnętrze.

Druga zasada loftowej aranżacji wyznaczana jest przez kolor. Dominują tu barwy stonowane, takie jak biel, brąz i szarości. Wybierając podłogę, możemy zdecydować się na drewniane komponenty, ale także postawić na klasyczne płytki. Jeśli chodzi ściany, najbardziej popularnym rozwiązaniem jest jej surowa forma w postaci odsłoniętej cegły.

Styl typu loft narzuca konkretne oświetlenie domu. Powinno być ono ciepłe, w ten sposób idealnie kontrastuje z surowym i minimalistycznym wnętrzem. Ikoną stały się żarówki zawieszone na kablach i metalowe klosze. Innym elementem oświetlenia są druciane lampy.

Ostatnią, złotą zasadą industrialnego mieszkania jest jego minimalizm. Niepotrzebne przedmioty zagradzające przestrzeń ustępują miejsca prostym meblom codziennego użytku. Dobrze przemyślane dodatki podkreślają charakter każdego wnętrza. W tym przypadku idealnie sprawdzają się proste przedmioty o nowym, funkcjonalnym znaczeniu.
Drabina może służyć za wieszak, drewniana skrzynia za stolik, a metalowy drut jako ramka na zdjęcia.

Jeżeli mamy duży metraż, jesteśmy fanami prostoty i lubimy otaczać się praktycznymi przedmiotami, mieszkanie na wzór magazynu jest strzałem w dziesiątkę. W takiej przestrzeni nie tylko będziemy dobrze się czuć, ale podejmiemy również dużą ilość gości, którzy przy okazji będą zachwyceni wyglądem naszego mieszkania.

Zobacz polecane: lampy łazienkowe.