Zacznij prawidłowo dbać o zęby


Piękny, śnieżnobiały i przede wszystkim w pełni zdrowy uśmiech mógłby stać się największym atutem twojego wyglądu. A jesteś w stanie go osiągnąć. Nawet jeśli jeszcze do niedawna leczenie zębów nie było dla ciebie żadnym priorytetem w kontekście zdrowia, bo wolałeś skupiać się na rzeczach mocniej widocznych dla innych, czyli np. pielęgnacji włosów bądź odchudzaniu, teraz nadszedł idealny moment na to, abyś równie mocno skoncentrował się na swoim uzębieniu. Wyrób sobie pewne podstawowe nawyki, a bez problemu będziesz się ich później trzymać. Codzienna prawidłowa pielęgnacja uzębienia sprawi, że odzyskasz taki uśmiech, o jakim od dawna mogłeś wyłącznie sobie pomarzyć.chirurgia stomatologiczna Poznań

Na pewno nie wolno ci zapominać o szczotkowaniu! To najprostszy i zarazem najskuteczniejszy zabieg, bez którego pielęgnacja uzębienia nigdy nie byłaby kompletna. Myj zęby przynajmniej dwa razy dziennie. Postaraj się również oczyszczać je po każdym większym posiłku lub przynajmniej takim, w którym znajdą się cukry, gdyż to one odpowiadają za rozwój próchnicy. Zabieg przeprowadzaj z pomocą miękkiej szczoteczki lub szczoteczki elektrycznej bądź sonicznej. Powinien on trwać przynajmniej dwie minuty.

Przekonaj się również do stosowania nici dentystycznych. Na pewno każdy dentysta ci o nich wspomina, ale najprawdopodobniej – jak większość Polaków – zapominasz o niej podczas codziennej pielęgnacji, przez co nie jesteś w stanie usunąć resztek pokarmów, które zalęgły się między zębami. A te przestrzenie również wymagają dokładnego oczyszczenia. Nie możesz pozostawiać w nich żadnych żywności, dlatego wyrób sobie taki nawyk, by przed każdym szczotkowaniem zębów sięgnąć po nić dentystyczną.

Te dwa zabiegi to taka absolutna podstawa dbania o jamę ustną, bez której nigdy nie osiągniesz wymarzonych efektów w postaci pięknych, białych i zdrowych zębów. Pamiętaj też, że stomatolog powinien przynajmniej raz na pół roku dokonać przeglądu twoich zębów. Odwiedzaj go zatem regularnie, by w razie jakichkolwiek problemów móc szybko zareagować.

Zobacz polecane: stomatolog warszawa bielany.