Kurtyny idealną ochroną podczas prac budowlanych


Podczas prac budowlanych bardzo ważne jest, by zachować ostrożność. Należy zadbać nie tylko o własną ochronę, ale także o bezpieczeństwo innych ludzi mogących znaleźć się w pobliżu niebezpiecznych prac takich jak spawanie czy kłucie.
Na pomoc przychodzą specjalne kurtyny paskowe. Ochraniają one innych ludzi przed niebezpieczeństwem. Kurtyna na drzwi skutecznie ochroni osoby znajdujące się w innym pomieszczeniu przed pyłem czy kurzem. Jest ona stworzona z zazwyczaj przeźroczystych pasków z tworzywa sztucznego, przez które z łatwością można się przedostać. Kurtyna paskowa bardzo często jest używana w różnych magazynach lub pomiędzy powierzchniami o dwóch różnych przeznaczeniach – przykładowo pomiędzy magazynem, a sklepem.
W przypadku prac spawalniczych bardzo ważne jest by ochronić osoby znajdujące się w pobliżu przed rażącym światłem. W tym celu świetnie sprawdzają się Kurtyny spawalnicze. Są one mobilne i można je rozłożyć w taki sposób, że całkowicie zasłonią miejsce pracy spawacza. W odróżnieniu od wcześniej wymienionych kurtyn są one stworzone z nieprzeźroczystego tworzywa po to, by nie przedostawało się przez nie światło.